Yazılı Basın Sektörel Haberler

Haberler

İstanbul sigortacılık sempozyumu 4-5 Ekim tarihlerinde Milli Reasürans konferans salonunda yapılacaktır

 

STD olarak bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz ve 20’nin üzerinde farklı ülkeden 200‘ün üzerinde katılımcının olacağı uluslar arası İstanbul sigortacılık sempozyumu 4-5 Ekim tarihlerinde Milli Reasürans konferans salonunda yapılacaktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için lütfen buraya tıklayınız.

 

Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Taşıma ve Sigorta Hukuku'na Getirdiği Değişiklikler Semineri.

4 Haziran 2012 Pazartesi Yeni Türk Ticaret Kanunu'nun Taşıma ve Sigorta Hukuku'na Getirdiği Değişiklikler ile ilgili seminer duyurusuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Sigortacıların sorunlarını ele almak için düzenlenen ?Serbest Kürsü Toplantısı?nın 3. sü Gaziantep?te yapıldı.

Gaziantep Sigorta Acenteleri Derneği'nin ev sahipliğinde, Tüm Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) ile Sigorta Tatbikatçıları Derneği’nin organizasyonunda gerçekleştirilen AK Sigorta A.Ş ve Olimpia Oto Camları'nın sponsorluğunu yaptığı "Serbest Kürsü Toplantısı"nın 3.'sü Gaziantep'te Grand Otel'de yapıldı. Aksigorta A.Ş.Genel Müdürü-ODTÜ Mezunu Sigortacılar Derneği Başkanı Sayın Uğur Gülen’in moderatörlüğü ile yapılan toplantıya konuşmacı olarak; Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Sayın Dr.Ahmet Genç, Tüm Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) Başkanı Sayın Hüseyin Kasap, Sigorta Tatbikatçıları Derneği Başkanı Sayın Fahri Altıngöz ile Sigorta Tahkim Komisyonu Müdürü Sayın Metin Karacan katıldı.

Devamını oku...

 

Hatay da gerçekleşen Serbest Kürsü Toplantısı nda neler konuşuldu?

Sıra sigorta pazarını büyütmeye geldi

Hatay’daki Serbest Kürsü Toplantısı’nda konuşan Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet Genç, sektördeki tüm kurumların yeniden düzenlendiğini belirterek bundan sonra pazarı büyütecek çalışmalar yapacaklarını söyledi. TÜSAF ve Sigorta Tatbikatçıları Derneği (STD) işbirliği ile Hatay’da düzenlenen toplantıda Türk sigorta sektörü masaya yatırıldı. Toplantıda konuşan Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet Genç, 5684 Sayılı Yasa’yla sektördeki bütün kurumların yeniden düzenlendiğini, ikincil düzenlemelerin genel olarak bittiğini, bundan sonra sektörün önünü açıcı, pazarı büyütecek ve toplumu bilinçlendirecek çalışmalar yapacaklarını söyledi. Genç ayrıca, önümüzdeki dönemde acenteler yönetmeliğinin çıkacağını ve Sigortacılık Yasası’nda da değişiklik yapılacağından söz etti. Aksigorta’nın sponsorluğunda Hatay Sigorta Acenteleri Derneği’nin düzenlediği 2012 yılı Serbest Kürsü Toplantıları’nın ikincisi 10 Mart tarihinde gerçekleşti.

Devamını oku...

 

SİGORTA ACENTELERİNİN SORUNLARI MASAYA YATTI

Türk Ticaret Kanunu'nda sigortacılık uygulamalarındaki değişik ve yenilikler, Malatya'da düzenlenen seminerle sigortacılara anlatıldı.

Tüm Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) ve Sigorta Tatbikatçıları Derneği (STD) tarafından Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ve Ak Sigorta'nın katkılarıyla Anemon Otel'de gerçekleştirilen seminere, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, TÜSAF Başkanı Hüseyin Kasap, Ak Sigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, MTSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Sigorta Hukukçusu Prof. Dr. Samim Ünan, SDT Başkanı Fahri Altıngöz, Sigorta Tahkim Komisyonu Müdürü Metin Karacan ve Malatya'da faaliyet gösteren sigortacılar katıldı. Seminerde konuşan Hazine üsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, sektörün büyümesi için çalıştıklarını söyledi. Genç, sigorta acentelerine ilişkin yönetmeliğin yılsonuna kadar çıkmasını umduklarını kaydederek, "2005-2010 yıları arasında sigortacılık faaliyetlerinin düzenlenmesiyle ilgili çalışmalar yaptık. Sektörün bütün oyuncularına çeki düzen verildi. 2010 yılından 2015 yıllarında fazla bir düzenleme minimum olacak. Daha çok sektörün gelişmesi için çalışacağız" dedi.

Devamını oku...

 
Diğer Makaleler...